Home

מיני - מומנט

חברת KLA-Tencor ישראל העניקה מלגות שכר לימוד מלאות לסטודנטים במגמת הנדסה אופטית בפקולטה

חזרה לעלון המלא »  

מימין לשמאל: פרופ' כרמל רוטשילד מהטכניון; הסטודנטים: אולג וולודרסקי, אור דנון, עודד עובדת, ברק ערוסי; ד"ר אמנון מנסן KLA-Tencor

״האנשים שלנו, שחלקם מגיעים ממוסדות אקדמיים בולטים, דוגמת הטכניון, הם חלק מאלו שהביאו אותנו להובלת השוק בתחום שלנו, ואחראים, בין השאר, לחלק ממוצרי המפתח שלנו. החברה פועלת רבות לעידוד המוחות הצעירים באקדמיה, ובטכניון בפרט, להשגת פיתוחים מדעיים פורצי דרך הנדרשים מאוד לתעשייה הישראלית".

ב – 11.1.2017 התקיים במטה חברת KLA-Tencor ישראל במגדל העמק, ביקור של הסטודנטים במגמת הנדסה אופטית בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון. במסגרת הביקור העניקה החברה מלגות שכ"ל מלאות למספר סטודנטים מצטיינים במגמה, והסטודנטים שמעו סקירות על החברה וביקרו במרכז הפיתוח. שיתוף הפעולה ההדוק של החברה עם הפקולטה, הנכנס כעת לשנתו החמישית, מהווה חלק מחזון החברה לפתח ולטפח מצוינות ישראלית בטכנולוגיה עילית, ולגדל את דור העתיד של המהנדסים והחוקרים בישראל הפועלים בתחומי פעילות החברה.

ביקור הסטודנטים במגמת הנדסה אופטית במטה חברת KLA-Tencor ישראל, הפך כבר לרכיב קבוע בשת"פ הפקולטה עם החברה. במסגרת הביקור, בו לקחו חלק כ - 20 סטודנטים מצטיינים, חשפה KLA-Tencor את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום ההנדסה האופטית, והציגה את המעבדות האופטיות המתקדמות והחדרים הנקיים. הסטודנטים שאלו שאלות לגבי תחום ההנדסה האופטית, שוחחו עם המהנדסים והמנהלים בוגרי המגמה העובדים בחברה, וקיבלו טעימה מן העשייה בשטח בתחום הנדסת האופטיקה והעבודה בתחום בחברת KLA-Tencor.

"תכנית המגמה להנדסה אופטית בפקולטה הותאמה לצרכים ההולכים וגדלים של חברות ההיי-טק בארץ", אומר פרופ' כרמל רוטשילד ראש המגמה בפקולטה. "הידע העדכני ביותר הדרוש להצלחה בתחום האופטי נרכש אצלנו בשילוב מספר פרקטיקות בחינוך; בין אם בקורסים מעמיקים באופטיקה פיסיקלית ובלימודי תכן של התקנים אופטיים, ובין אם באמצעות רכישת יכולות ניסיונאיות במעבדות לאופטיקה מתקדמת ובפרויקט היישומי השנתי בתעשייה. שילוב חיוני זה, מאפשר לבוגרינו להוות את עמוד השדרה של תעשיית האופטיקה הישראלית".

"העובדים שלנו, שמגיעים מתחומים מגוונים, מקבלים אפשרות לקריירה שלמה בחברה, שיכולה בהחלט להוביל אותם עד לתפקידים הבכירים ביותר. העבודה מאוד מאתגרת ומאפשרת הזדמנויות רבות להתפתחות מקצועית, כיוון שאנחנו כל הזמן עובדים על פיתוח מוצרים חדשים", אומר אורי תדמור, מנכ"ל חטיבת Optical Metrology של KLA-Tencor ישראל. "המטרה היא לגייס ולטפח את האנשים המוכשרים ביותר בתחומי עיסוקם, ובהחלט יש לנו הרבה להציע להם. האנשים שלנו, שחלקם מגיעים ממוסדות אקדמיים בולטים, דוגמת הטכניון, הם חלק מאלו שהביאו אותנו להובלת השוק בתחום שלנו, ואחראים, בין השאר, לחלק ממוצרי המפתח שלנו. החברה פועלת רבות לעידוד המוחות הצעירים באקדמיה, ובטכניון בפרט, להשגת פיתוחים מדעיים פורצי דרך הנדרשים מאוד לתעשייה הישראלית". לדברי תדמור, שנות שיתוף הפעולה האינטנסיביות של החברה עם הפקולטה, מראות ניצנים של פירות שמבשילים לכדי העצמה. "זהו מצב ברור של WIN–WIN", אומר תדמור. "מצד אחד יש את הסטודנטים והבוגרים המוכשרים ביותר שצומחים באקדמיה הישראלית שמחפשים את עתידם בתעשייה, ומצד שני יש חברה ששמחה לקלוט אנשים מוכשרים ויצירתיים לשורותיה, כאלה שמגיעים עם רצון עז לפרוץ גבולות ולהגיע ליעדים טכנולוגיים ומדעיים מתקדמים".

"החיבור עם הטכניון והסטודנטים המאוד מוכשרים שלו נמצא אצלנו גבוה בסולם העדיפויות", אומר ד"ר עמי אפלבום, נשיא KLA-Tencor ישראל. "הוא מהווה חלק מחזון החברה לפתח ולטפח מצוינות ישראלית בטכנולוגיה עילית, ולגדל את הדור העתידי של מהנדסי האופטיקה בישראל. אנו מחפשים כל הזמן את 'אנשי ה-+A', את הכי מצוינים, הכי מבריקים, הכי מוצלחים, וחשוב לנו להראות לסטודנטים במהלך השנה את היצירתיות, הייחודיות ואת המסלול שצפוי להם אצלנו".

KLA-Tencor היא ספק גלובלי של פתרונות מתקדמים למדידה ובקרה של תהליכי ייצור שבבים, המשמש כוח מניע בתעשיית המוצרים הדיגיטליים מזה כ-35 שנה. מטה החברה ממוקם בקליפורניה, ובישראל מעסיקה החברה כ-480 עובדים שמפתחים, מייצרים ונותנים שירות למערכות המטרולוגיות המתקדמות ביותר. השלוחה הישראלית של החברה הממוקמת במגדל העמק, חגגה בימים אלה 30 שנה להקמתה.

חזרה לעלון המלא »